For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Cfarë Nuk Duhet Bërë Në SHITBLI.COM?

Cfarë nuk duhet bërë në SHITBLI.COM ?

 • Vendosni të njëjtën reklamë në kategori të shumta, rajone ose provinca.
 • Vendos listat e parëndësishme të fjalëve në titullin e reklamës dhe / ose tekstin.
 • Vendosni lidhje brenda reklamave.
 • Vendosni reklama që nuk shesin një produkt specifik, por kanë qëllimin e vetëm për t’i dhënë shikueshmëri një marke, një kompanie, një faqe tjetër në internet.
 • Vendosni njoftimet në ankand.
 • Vendosni reklama duke përdorur softuer menaxhimi të pa autorizuar nga Subito.
 • Vendosni reklama për palë të treta.
 • Vendosni reklama që tregojnë se si të paguani kartat e parapaguara, për shembull Postepay, ose shërbime të tilla si Western Union, MoneyGram, BidPay.
 • Vendosni njoftime me terma racistë dhe / ose diskriminues dhe / ose me përmbajtje fyese për grupet etnike, figurat publike ose individët privatë.
 • Kontaktoni reklamuesit e faqes për t’u dërguar atyre propozime komerciale ose komunikime që nuk lidhen me blerjen e mallit për shitje (për shembull propozime për brokerim të pasurive të patundshme ose komunikime komerciale).
 • Fshini reklamat përpara afatit të tyre natyror për t’i ripublikuar ato dhe t’i vendosni përsëri në krye të rezultateve.
 • Tejkaloni numrin maksimal të reklamave të lejuara për kategori duke përdorur çdo sjellje të krijuar për të anashkaluar pragjet përkatëse. Për shembull, krijimi i zonave të ndryshme të rezervuara ose botimi i numrave të ndryshëm të telefonit brenda tekstit të njoftimit që nuk i atribuohet drejtpërdrejt zonës së rezervuar individuale.
 • Shes mallra ose shërbime të ndaluara me ligjin Shqiptar.

 

 

Tani nuk ju lejohet të shesni mallra ose shërbime që janë në një nga kategoritë e mëposhtme:

 • Cfardo lloj arme ose instrumenti i aftë për të ofenduar, i kualifikuar si i tillë në përputhje me Ligjin   Nr. 74/2014 PËR ARMËT Në mbështetje të neneve 78 e 83, pika 1, të Kushtetutës, me propozimin e Këshillit të Ministrave, duke përfshirë luftë dhe armë të kolektueshme, lodra që mund të shndërrohen në armë dhe armë të papërshtatshme dhe jo të katalizuara.
 • Knuckles bronzi dhe shkopinj; shpata të çdo lloji; kopje të armëve të zjarrit; armët e airsoft; eksplozivë dhe fishekzjarre.
 • Dokumentet e identitetit ose kartat e identifikimit.
 • Obligacionet e qeverisë, aksionet, obligacionet dhe produktet financiare në përgjithësi, monedhat – madje edhe ato virtuale.
 • Duhan, cigare elektronike dhe pjesë rezervë dhe pajisje shtesë.
 • Material pornografik ose vulgar; të brendshme të përdorura.
 • Ilaçet, parafarmikatet, përgatitjet mjekësore, diagnostifikimi in vitro dhe të gjitha llojet e substancave narkotike dhe psikotrope.
 • Kozmetikë (me përjashtim të parfumeve).
 • produkte kimike.
 • Ushqimore (përveç verërave dhe likerave për grumbullim).
 • Kuponë zbritje, kuponë pushimesh ose çfarëdo lloji tjetër.
 • Pikat e besnikërisë ose pikat e lojërave në internet dhe çmimet përkatëse.
 • Bileta ose kalime për shfaqje, ngjarje ose udhëtime akoma të përdorshme (biletat e koleksionistëve lejohen për ngjarje të përfunduara), palestra, shërbime dixhitale, ose ndonjë biletë ose pajtim personal ose jo i transferueshëm.
 • Produkte false ose të falsifikuara, përfshirë kartat për TV me pagë dhe telefoninë.
 • Kopjime të paligjshme të muzikës, filmave, librave, lojërave video, softuerëve dhe pasurive të tjera që i nënshtrohen të drejtave të autorit.
 • Konsolet e lojërave të videove dhe pajisjet e tjera elektronike të modifikuara, artikuj ose shërbime redaktimi që ju lejojnë të anashkaloni sistemet e mbrojtjes (DRM).
 • Mallrat ose shërbimet e ndaluara në kategoritë specifike.

Top
pornyub saneleon hot sax vedio Luxure Porn sexgals potrnhub xncx zorla sikiş Luxure Porn tu egalore com porbhub draftsex cake farts porn hub Luxure Porn kizumonogatari hentai erica fett nude prnhub planetsuzy ava addams Luxure Porn pukejob pofnhub pornhhb abbywintersfree Luxure Porn hwporner pornnub pornnhub hrntaihaven Luxure Porn okusama ga seitokaichou! hentai ppornhub kompoz me jinx blowjob Luxure Porn lindsey woods anal hqpprner pornhum gifwithsauce Luxure Porn trash nurses 4 0ornhub cxnxx anonib alternative Luxure Porn fnaf bonnie porn mamasijaya poornhub fuckyeahhotcouple Luxure Porn mnfclub updates pornh7b spankbanh barbara borges nude Luxure Porn jazmine miner nude xbxx mywape dirtyakira porn Luxure Porn shemale cum while fucked spankban jane maddok erome joi Luxure Porn czech hunter 271 pornhubn pornhi britney amber boobpedia Luxure Porn tsunade cosplay porn cvodeos pornjub kaity sun fuck Luxure Porn cnnamador hqpornee pornhhub trike patrol celine Luxure Porn teenshoplyfter www freeporn com pornhubmcom tiffany thompson pov Luxure Porn rachellromeo the huns yellow pages